خانه
 
   آرشیو خبر
اخبــار سروشــان
مدیریت مصرف قطعات یدکی، ضرورت امروز خدمات پس از فروش (یادداشتی از عباس بابایی درآباد ؛ کارشناس واحد استقرار شرکت سروشان)
قطعات یدکی از نخستین قربانیان تنش های ارزی و تحریم های اقتصادی هستند. قطعاتی که چه بسا در نگاه اول کم اهمیت انگاشته شوند ولی نبود خود را با زمینگیر کردن صنایع بزرگ نشان می دهند. آن ها به شکلی نامحسوس عمل کرده و تنها زمانی ذهن بازار را متوجه خود می سازند که در چرخه تأمین شان خللی ایجاد شود. این روزها تجربه زنده ای از چنین اختلالی را در برخی صنایع و کالاها داریم؛ بسیاری از تأمین کنندگان که چرخه عادی تأمین قطعات یدکی را مفروض می دانستند، این روزها به تکاپو افتاده اند تا با رویکردهایی نو با این اجزای حیاتی روبرو شده و برای تأمین و مصرف آن ها تمهیدات ویژه ای را به کار بگیرند. همین تغییر رویکرد، باید به مبنای جدید مدیریت مصرف قطعات یدکی بدل شده و همه اقدامات بعدی را بر اساس آن پی ریزی کرد. در همین راستا است که گونه ای از قطعات یدکی به نام «قطعات یدکی ویژه» را تعریف کرده و برنامه ریزی خاصی را برای مدیریت آن ها در نظر می گیریم؛ مدیریتی که بر شناسایی این قطعات، افزایش سطح کنترل کیفیت داغی آن ها و همچنین جلوگیری از به کارگیری آن ها در محصولات غیرگارانتی و برندهای دیگر تأکید می کند و همه این ها تنها بخشی کوچک اما مؤثر از رویکردهایی است که در شرایط امروز کشور ضروری می نماید.
1398/02/15 
رویکرد کارآفرینانه به حمایت از تولید کالای داخلی (یادداشتی از میلاد انبیائی؛ کارشناس واحد استقرار شرکت سروشان)
کارآفرینی را با مؤلفه هایی همچون ایجاد اشتغال، خلاقیت، فرصت شناسی، ریسک کردن و... می شناسند؛ اما نباید از نظر دور داشت که چنین ویژگی هایی زمانی ظهور و بروز می یابند که بستر مناسب برای آن ها فراهم باشد؛ بستری که شاخص کیفیت آن، محتمل تر شدن موفقیت اقدامات کارآفرینانه است. تحولات ماه های گذشته به بی ثباتی وعدم قطعیت کم سابقه ای در سطح اقتصاد کلان انجامید که این امر عرصه را بر بسیاری از کسب و کارها تنگ کرد و برخی از شرکت ها فرصت آن را نیافتند که کسب و کار خود را با شرایط جدید منطبق سازند. از سوی دیگر، محیط نهادی کسب و کار کشور و به ویژه قوانین و مقررات جاری حاکم نیز با توجه به ضعف های آن، کسب و کارهای نوپا را آسیب پذیر ساخته است. تبدیل فضای کشور به فضایی تولیدی که جایگاهی مناسب برای کسب و کارهای نوپا و تولید کالای ایرانی باشد، نیازمند عزم جدی برای مرمت حوزه هایی از این دست می باشد که در نهایت به توسعه کارآفرینی در کشور خواهد انجامید.
1398/01/17 
عبور از چالش های سخت با راهکارهای نرم افزاری (یادداشتی از علی عباسی؛ کارشناس واحد فروش سازمانی شرکت سروشان)
هزینه همواره در فعالیت های یک سازمان وجود دارد، واحد خدمات پس از فروش نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ پس باید برای کنترل، کاهش و یا حذف هزینه ها در سازمان اقدام مؤثری انجام شود. برای مدیریت هزینه ها روش های مختلفی وجود دارد اما قبل از هرچیز شناسایی عوامل قابل حذف یا کاهش ضروری می باشد. برای شناسایی هزینه ها نیاز به اطلاعات داریم تا بتوانیم قضاوت درستی در خصوص کنترل هزینه ها داشته باشیم. مهم ترین نکته در این بحث این است که با کاهش هزینه ها در خدمات پس از فروش خللی به رسالت واحد خدمات که همان رضایتمندی مشتریان است وارد نشود.
1397/12/01 
زنگ ها برای که به صدا در می آیند؟ (یادداشتی از حمید یوسفی خواه؛ کارشناس واحد استقرار شرکت سروشان)
رکود و نبودِ رشد محسوس در بخش تولید، عدم اتخاذ سیاست لازم جهت هدایت نقدینگی به عرصه های مناسب، تعلل در تک نرخی کردن قیمت ارز در فرصت پسابرجام، بحران و ورشکستگی در سیستم بانکداری و مؤسسات مالی کشور و عدم برنامه ریزی درباره سیگنال های دریافتی از دولت جدید آمریکا دال بر خروج از برجام به فوران آتشفشان تورم و بی ثباتی اقتصادی انجامید که این وضعیت پیش از اعمال هرگونه تحریمی به تمامی حوزه ها اعم از تولید، واردات و صادرات، تسری یافت. بر این اساس با اعلام فهرست کالاهای ممنوعه در بخش واردات، فعالان این حوزه حق انتخابی جز برگزیدن سیاست فرمایشی راه اندازی خط تولید محصولات آن هم با ضوابط اعلام شده، نداشته و در غیر این صورت از چرخه رقابت بازار حذف خواهند شد. با این وجود ارائه دهندگان خدمات می توانند با رعایت برخی نکات، فعالیت خود را همچون گذشته حفظ و نیز ارتقاء دهند. در ادامه به برخی از این فعالیت ها که از اهمیت بالایی برخوردار هستند، اشاره می شود.
1397/11/01 
 
123456789