خانه
 
   آرشیو خبر
اخبــار سروشــان
چرا بعضی برندها فروش بیشتری دارند؟ (یادداشتی از نوید فلاح؛ مدیر واحد تحقیق و توسعه شرکت گارانتی آروند)
فروش یکی از مهم ترین مقوله های یک کسب و کار به حساب می آید چرا که مجرای اصلی ادامه حیات شرکت در گرو درآمدهای ناشی از فروش محصول عرضه شده از سوی شرکت است. اما این که چرا در یک صنعت یک برند در مقایسه با سایر رقبای خود فروش بهتری دارد، سوالی است که هر فرد از یک زاویه به آن پاسخ داده است. یکی از نکاتی که اکثر شرکت ها بر روی آن اتفاق نظر دارند، خدمات پس از فروش است. لذا بحث در خصوص اهمیت و جایگاه خدمات پس از فروش را به وفور می توان یافت. بدون آن که رویکردی را مورد انتقاد قرار دهیم، برمی گردیم به سوال اول این بحث که چرا بعضی برندها فروش بیشتری دارند؟ آیا برای مشتری که هنوز چیزی نخریده است، وجود خدمات پس از فروش مناسب، می تواند تضمینی برای فروش بیشتر باشد؟ برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید بدانیم که مشتری در تصمیم گیری عُقلایی چه چیزی را در ازای بهای پرداختی از ما می خرد؟ و نقش اعتماد در تصمیم گیری عقلایی چیست؟ برای پاسخ به سوالات فوق باید گفت مهم ترین مرحله تصمیم گیری عُقلایی، جمع آوری اطلاعات و انجام ارزیابی بر اساس اطلاعات به دست آمده است. در این بین اصلی ترین فیلتری که به تصفیه اطلاعات دریافت شده می پردازد، اعتماد است. در واقع اعتماد تنها راه برای باورپذیری همه ادعاهای شرکت است؛ چرا که مشتری از حرف هایی که نتواند به آن ها اعتماد کند، چشم پوشی می کند. لذا اکنون می توان جواب سوال اصلی این نوشته را داد. برندهایی که مشتریان به آن ها اعتماد بیشتری دارند، فروش بالاتری دارند.
1398/04/11 
چهارده راهکار عملیاتی برای کاهش صداهای مزاحمِ پس زمینه در مراکز تماس (یادداشتی از سهیل کربلایی فر؛ کارشناس واحد استقرار شرکت سروشان)
امروزه اهمیت خدمات پس از فروش به عنوان عاملی رقابتی در کسب رضایت مندی مشتریان و افزایش فروش محصولات، بر کسی پوشیده نیست. از همین رو استقرار و راه اندازی مراکز تماس به منظور تسهیلِ ارتباط مشتری با سازمان، تبدیل به نیازی حیاتی برای سازمان های خدمات محور شده است. یکی از مهم ترین دغدغه ها در زمینه راه اندازی مراکز تماس، کنترل نویز زمینه می باشد. هر صدای ناخواسته ای، نویز به شمار می آید و صداهای ناخواسته موجود در یک فضا، نویز زمینه نامیده می شود. این نویز هم می تواند ناشی از منابع خارجی همچون ترافیک یا ساختمان های مجاور باشد و هم می تواند از منابع داخلی مانند تأسیسات مکانیکی، لوازم و تجهیزات اداری، صدای کارمندان و کارکنان سرچشمه گرفته باشد. به همین منظور می بایست عوامل تولید صدا شناسایی شوند و سپس نسبت به کاهش و کنترل آن ها اقدام عملی صورت گیرد. در یک دسته بندی کلی، می توان منابع تولید صدا را به دو عامل داخلی و خارجی تقسیم بندی کرد: عوامل داخلی: این عوامل به کلیه صداهای اضافی که در محیط داخلی فضای کال سنتر ایجاد می شوند، اطلاق می گردد. عوامل خارجی: به آن دسته از صداها و فرکانس های مزاحمی که بیرون از محیط کال سنتر ایجاد شده، اطلاق می شود.
1398/03/11 
مدیریت مصرف قطعات یدکی، ضرورت امروز خدمات پس از فروش (یادداشتی از عباس بابایی درآباد ؛ کارشناس واحد استقرار شرکت سروشان)
قطعات یدکی از نخستین قربانیان تنش های ارزی و تحریم های اقتصادی هستند. قطعاتی که چه بسا در نگاه اول کم اهمیت انگاشته شوند ولی نبود خود را با زمینگیر کردن صنایع بزرگ نشان می دهند. آن ها به شکلی نامحسوس عمل کرده و تنها زمانی ذهن بازار را متوجه خود می سازند که در چرخه تأمین شان خللی ایجاد شود. این روزها تجربه زنده ای از چنین اختلالی را در برخی صنایع و کالاها داریم؛ بسیاری از تأمین کنندگان که چرخه عادی تأمین قطعات یدکی را مفروض می دانستند، این روزها به تکاپو افتاده اند تا با رویکردهایی نو با این اجزای حیاتی روبرو شده و برای تأمین و مصرف آن ها تمهیدات ویژه ای را به کار بگیرند. همین تغییر رویکرد، باید به مبنای جدید مدیریت مصرف قطعات یدکی بدل شده و همه اقدامات بعدی را بر اساس آن پی ریزی کرد. در همین راستا است که گونه ای از قطعات یدکی به نام «قطعات یدکی ویژه» را تعریف کرده و برنامه ریزی خاصی را برای مدیریت آن ها در نظر می گیریم؛ مدیریتی که بر شناسایی این قطعات، افزایش سطح کنترل کیفیت داغی آن ها و همچنین جلوگیری از به کارگیری آن ها در محصولات غیرگارانتی و برندهای دیگر تأکید می کند و همه این ها تنها بخشی کوچک اما مؤثر از رویکردهایی است که در شرایط امروز کشور ضروری می نماید.
1398/02/15 
رویکرد کارآفرینانه به حمایت از تولید کالای داخلی (یادداشتی از میلاد انبیائی؛ کارشناس واحد استقرار شرکت سروشان)
کارآفرینی را با مؤلفه هایی همچون ایجاد اشتغال، خلاقیت، فرصت شناسی، ریسک کردن و... می شناسند؛ اما نباید از نظر دور داشت که چنین ویژگی هایی زمانی ظهور و بروز می یابند که بستر مناسب برای آن ها فراهم باشد؛ بستری که شاخص کیفیت آن، محتمل تر شدن موفقیت اقدامات کارآفرینانه است. تحولات ماه های گذشته به بی ثباتی وعدم قطعیت کم سابقه ای در سطح اقتصاد کلان انجامید که این امر عرصه را بر بسیاری از کسب و کارها تنگ کرد و برخی از شرکت ها فرصت آن را نیافتند که کسب و کار خود را با شرایط جدید منطبق سازند. از سوی دیگر، محیط نهادی کسب و کار کشور و به ویژه قوانین و مقررات جاری حاکم نیز با توجه به ضعف های آن، کسب و کارهای نوپا را آسیب پذیر ساخته است. تبدیل فضای کشور به فضایی تولیدی که جایگاهی مناسب برای کسب و کارهای نوپا و تولید کالای ایرانی باشد، نیازمند عزم جدی برای مرمت حوزه هایی از این دست می باشد که در نهایت به توسعه کارآفرینی در کشور خواهد انجامید.
1398/01/17 
 
12345678910