خانه
 
   آرشیو خبر
اخبــار سروشــان
عبور از چالش های سخت با راهکارهای نرم افزاری (یادداشتی از علی عباسی؛ کارشناس واحد فروش سازمانی شرکت سروشان)
هزینه همواره در فعالیت های یک سازمان وجود دارد، واحد خدمات پس از فروش نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ پس باید برای کنترل، کاهش و یا حذف هزینه ها در سازمان اقدام مؤثری انجام شود. برای مدیریت هزینه ها روش های مختلفی وجود دارد اما قبل از هرچیز شناسایی عوامل قابل حذف یا کاهش ضروری می باشد. برای شناسایی هزینه ها نیاز به اطلاعات داریم تا بتوانیم قضاوت درستی در خصوص کنترل هزینه ها داشته باشیم. مهم ترین نکته در این بحث این است که با کاهش هزینه ها در خدمات پس از فروش خللی به رسالت واحد خدمات که همان رضایتمندی مشتریان است وارد نشود.
1397/12/01 
زنگ ها برای که به صدا در می آیند؟ (یادداشتی از حمید یوسفی خواه؛ کارشناس واحد استقرار شرکت سروشان)
رکود و نبودِ رشد محسوس در بخش تولید، عدم اتخاذ سیاست لازم جهت هدایت نقدینگی به عرصه های مناسب، تعلل در تک نرخی کردن قیمت ارز در فرصت پسابرجام، بحران و ورشکستگی در سیستم بانکداری و مؤسسات مالی کشور و عدم برنامه ریزی درباره سیگنال های دریافتی از دولت جدید آمریکا دال بر خروج از برجام به فوران آتشفشان تورم و بی ثباتی اقتصادی انجامید که این وضعیت پیش از اعمال هرگونه تحریمی به تمامی حوزه ها اعم از تولید، واردات و صادرات، تسری یافت. بر این اساس با اعلام فهرست کالاهای ممنوعه در بخش واردات، فعالان این حوزه حق انتخابی جز برگزیدن سیاست فرمایشی راه اندازی خط تولید محصولات آن هم با ضوابط اعلام شده، نداشته و در غیر این صورت از چرخه رقابت بازار حذف خواهند شد. با این وجود ارائه دهندگان خدمات می توانند با رعایت برخی نکات، فعالیت خود را همچون گذشته حفظ و نیز ارتقاء دهند. در ادامه به برخی از این فعالیت ها که از اهمیت بالایی برخوردار هستند، اشاره می شود.
1397/11/01 
شناسایی و رفع نقاط ضعف خدمات پس از فروش تولیدکنندگان داخلی و راه حل افزایش اطمینان مشتری (یادداشتی از مینا نصرالهی؛ کارشناس واحد پشتیبانی شرکت سروشان)
خدمات پس از فروش، اخیراً یکی از مهم ترین بخش های مورد توجه مصرف کنندگان است. شرکت ها نه تنها محصولات خود را به فروش می رسانند، بلکه یک تجربه خرید راحت را به خریداران می دهند. خدمات پس از فروش، ابزاری برای بازاریابی است که وفاداری مشتریان بالفعل از طریق شناخت و برآورده سازی نیاز این گونه مشتریان، شناسایی می شود و این نیازها در تمامی کسب وکارها به عنوان ابزار خدمات پس از فروش شناخته می شود. قبل از شناسایی نقاط ضعف خدمات پس از فروش، باید به این نکته توجه داشته باشیم که چرا یک محصول داخلی مورد استقبال مصرف کننده قرار نمی گیرد.
1397/10/01 
چگونگی حضور کالاهای ایرانی در بازار (یادداشتی از علی مرتضوی؛ معاونت خدمات پس از فروش شرکت ماتریس)
امروزه پیشرفت سریع و روزافزون فنّاوری از یک سو و پیدایش کالاها و برندهای مختلف از سوی دیگر، حضور و بقا در بازار را سخت تر از گذشته نموده است. تبلیغات بسیار گسترده، کیفیت مناسب و نوآوری کالاهای خارجی باعث شده که مردم کشورمان به جای استفاده از کالاهای داخلی، علاقه مند به استفاده از کالاهای خارجی شوند. البته این تنها به دلیل تبلیغات برندهای خارجی نبوده بلکه کیفیت پایین کالاهای ایرانی در گذشته و همچنین عدم وجود خدمات پس از فروش پاسخگو و سازمان های ناظر در گذشته نیز باعث شکل گرفتن این طرز تفکر و الگوی ذهنی در مصرف کنندگان و ایجاد عدم اطمینان به کالاهای داخلی شده است.
1397/09/01 
 
123456789