خانه
 
   آرشیو خبر
اخبــار سروشــان
لزوم اجرای مهندسی مجدد در سازمان ها (یادداشتی از اسدالله ولی پور؛ معاونت پشتیبانی شرکت سروشان)
مهندسی مجدد (Re-Engineering) یک رویکرد مدیریتی نوین است که تغییرات بنیادی و اساسی در ابعاد مختلف یک سازمان ایجاد می‌نماید که در آن تمامی فعالیت‌ها در جهت جلب رضایت مشتریان تمرکز دارد. در حـال حاضـر مـا در عصـری بـه سـر می‌بریم کـه تغییـرات و تحولات آن بسـیار سـریع اسـت و از همیـن روی سازمان‌ها برای حفظ بقـا و حضور خـود در عرصه رقابـت، ناگزیر به دگرگونی و اسـتفاده از تازه‌ترین دسـتاوردهای فناوری برای دسـتیابی بـه بالاترین سـطح بهبـود توانایی‌های خـود و کارکنان هسـتند. مـا در ایـن یادداشـت سـعی کرده‌ایم ابعـاد مختلـف مهندسـی مجدد را ذکـر نماییم تـا بتوانیـم دیدگاهـی کلـی، نسـبت بـه ایـن موضوع را منتقـل کنیـم
1396/11/14 
خدمات پس از فروش سربار است یا سودآور؟(یادداشتی از محسن لاهیجانیان، مدیر واحد خدمات پس از فروش شرکت ماتریس)
در صنعت IT با توجه به نوع خدماتی که ارائه می‌گردد و با مدنظر قرار گرفتن نوع ارتباط تنگاتنگی که بین سازمان و مشتریان آن وجود دارد، اهمیت مشتری دوچندان می‌شود زیرا مشتریان تنها منبع درآمد و حیات هر سازمان می‌باشند؛ بنابراین از زمان تولید تا عرضه خدمت به مشتری، بایستی نظرات، سلایق و تمایلات وی کاملاً موردتوجه و رسیدگی قرارگیرد.
1396/10/23 
بررسی تاثیر خدمات پس از فروش بر افزایش درآمد (یادداشتی از ابوذر همتی؛ کارشناس روابط عمومی شرکت سروشان)
در تحولات سال‌های اخیر، تولیدکنندگان دریافته‌اند تنها کیفیت محصول نمی‌تواند مایه تمایز از رقبا شود بلکه باید کانون توجه را از بازار گرایی به مشتری‌گرایی تغییر داد. در این راستا تولیدکنندگان موفق، بیشتر توجه خود را از بازار به مشتری بازگردانده و به نگهداری مشتریان کنونی به‌عنوان راهبردی ارزان‌تر و سودآورتر می‌نگرند. کشورهای پیشرفته پیش از این به ارزشمندی خدمات پس از فروش آگاهی یافته‌اند و خدمات را نه‌تنها هزینه نمی‌دانند بلکه آن را همچون یک سرمایه‌گذاری با سوددهی بالا می‌پندارند. امروزه مشتریان در گزینش یک محصول به همراه کیفیت و قیمت، خدمات پس از فروش آن را نیز مدنظر می‌گیرند. در هنگام دریافت خدمات، مشتری امید دارد چنان با همدلی، ژرف‌بینی و چالاکی این کار انجام شود که گویی ویژه‌ترین مشتری آن شرکت است. در بیشتر موارد تراز انتظارات مشتری بالاتر از سطح ارائه خدمات شرکت‌ است و برای افزایش تراز رضایتمندی او می‌بایست فراتر از ارائه خدمات معمول اقدام شود. خدمات پس از فروش به‌اندازه‌ای مؤثر است که شرکت‌هایی همچون جنرال الکتریک در بازار جهانی با ارائه خدمات نوآورانه توانسته‌‌اند از رقبای خود متمایز شوند و سهم بیشتری را از بازار در اختیار خود قرار دهند. در راستای ارزشمندی خدمات پس از فروش می‌خواهیم دلایل تأثیر ارائه این خدمات برافزایش درآمد شرکت‌ها را بررسی نماییم.
1396/09/29 
استفاده از توانمندی های فناوری VoIP در مراکز تماس(مقاله ای از واحد تولید شرکت سروشان - بخش اول)
با ظهور فناوری های جدید و سرعت بالای پیشرفت علوم کامپیوتر، ارتباطات و انفورماتیک، لزوم همگام بودن با فناوری های نوین این رشته های علمی و استفاده از آن ها در جهت انجام فرآیندها با سرعت و دقت هر چه بیشتر و صرفه جویی در زمان و بهره وری موثرتر از منابع انسانی، در هر کسب و کاری بیش از پیش حس می شود. امروزه با توجه به فضای رقابتی شدید در کسب و کارها، به کمک فناوری اطلاعات (IT) و با به کارگیری و توسعه بسترهای نرم افزاری پیشرفته و تخصصی در هر زمینه ای، می توان سرعت و دقت انجام امور را بسیار بالا برد و همچنین خطاهای انسانی را کاهش داد تا جایی که بسیاری از کارها با سرعت و دقت بسیار بالاتر می تواند توسط ماشین صورت گیرد و حضور انسان به عنوان هدایت کننده و جهت دهنده به این امور باشد تا با وجود ماشین در کنار انسان، انجام این امور تسریع و تسهیل شده و با صرفه جویی فراوان در وقت و انرژی، بتوان گوی سبقت را از رقبا ربود. آمارها و شواهد فراوان نیز بر این امر صحه می گذارد که شرکت های فعال در هر زمینه ای که همگام با فناوری های نوین اطلاعاتی و نرم افزاری پیش رفته اند، در طی فعالیت خود، به تدریج فاصله خود را از رقبایی که هنوز به شیوه های سنتی عمل می کنند بیشتر کرده و در بسیاری از موارد، با بهکارگیری درست این فناوری ها، حتی به رشد و سود تصاعدی نیز دست یافته اند. آمار موفق ترین برندهای جهان نیز گواه این مطلب است که تقریباً تمام این برندها، دانش محور بوده و به خصوص در زمینه ی فناوری اطلاعات و نرم افزار فعال هستند و هسته ی اصلی این برندها را تولید و تحقیقات بر اساس فناوری های نوین در این رشته ها تشکیل می دهد. یکی از این فناوری های نوین که از دهه ی گذشته تاکنون بسیار مورد توجه بوده و در همه ی عرصه های کاری کمک شایانی به ساده سازی امور و صرفه جویی در هزینه ها و تسریع و تسهیل فرآیندها داشته، VoIP است.
1396/09/29 
 
123456