خانه
 
   آرشیو خبر
اخبــار سروشــان
نسخه جديد نرم افزار مديريت خدمات پس از فروش سروشان به روايت 8.21 آماده گرديد
نسخه جديد نرم افزار جامع مديريت خدمات پس از فروش سروشان به روايت 8.21 در تاريخ 1397/09/23 آماده بهره برداري گرديد.
1397/09/24 
ارتباط مصرف بالای کالاهای خارجی با فقر و بیکاری (گفتگو با کامران طاحونی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ایرانیان سرویس)
تولید داخلی در کشور ما آسیب پذیر است و هیچگاه سایه تهدیدات را از خود دور نمی بیند؛ اما حتی اگر در ارتباط با عوامل تهدید کننده تولید داخلی اتفاق نظری هم نباشد، تردیدی در پیامدهای آسیب دیدن آن نیست و چنین آسیب هایی، ارتباطی تنگاتنگ با فقر و سایر ناملایمات اجتماعی دارد. در گفتگوی زیر کامران طاحونی، مدیر عامل شرکت ایرانیان سرویس به تشریح زوایای مختلف این موضوع می پردازد.
1397/09/06 
ارتباط رشد صنعت با بازار آزاد (گفتگو با محمود قیاسی مدیربازاریابی و فروش شرکت صنایع امرسان)
شرکت صنایع امرسان با بیش از سی و پنج سال سابقه فعالیت توانسته است در صنعت یخچال جزو برترین شرکت ها باشد و از شرکت های صادرکننده ی پیشرو به شمار آید. به دلیل سابقه صادرات این شرکت معظم و هم راستایی با موضوع فصل نامه بهار سروش خدمات، گفتگویی با محمود قیاسی مدیر فروش شرکت امرسان انجام گرفته است که در ادامه می خوانید.
1397/08/22 
گسترش تحقیق و توسعه پیش نیاز خودکفایی (گفتگو با امیر بهرام دارایی معاونت فنی شرکت آریان آسانسور)
شرکت آریان آسانسور فعالیت خود را به عنوان اولین تولید کننده تابلو فرمان میکروپروسسوری آسانسور در ایران و اولین شرکت دانش بنیان صنعتی در زمینه آسانسور از سال 1371 با بهره مندی از همکاری مهندسین و متخصصین با تجربه در زمینه الکترونیک و ساخت تابلوهای کنترل آسانسور آغاز نمود. در راستای تکمیل چرخه رضایتمندی مشتری، این شرکت با گسترش کمی و کیفی واحد خدمات پس از فروش ضمن تسریع در امر سرویس دهی و آموزش مشتریان برای اولین بار در صنعت آسانسور اقدام به ارائه خدمات 24 ساعته نموده است. فصل نامه سروش خدمات گفتگویی با امیر بهرام دارایی معاونت فنی شرکت آریان آسانسور انجام داده است که در ادامه می خوانید.
1397/08/07 
 
12345678910...